BÜYÜNÜN ETKİLERİ NELERDİR?
Büyünün etkileri açıklanırken kullanılacak en doğru ifade, büyünün insan iradesine hükmetme özelliğinden dolayı tüm dengeleri değiştirme potansiyeline sahip olduğudur. Kişinin dünyevi kararlarını değiştirmek, fikirlerine müdahale etmek ve kişiyi yanlış yönlendirmek amacıyla yapılan büyüler olduğu gibi, cinsellik gibi sadece bireysel bir takım özellikleri engellemek amacıyla da büyü yapılır. Elbette büyü bu dengeleri değiştirken kişinin karar mekanizmasına etki eder ve karar alma noktasında ani/ anlamsız/ faydasız müdahalelerde bulunur.

Buradaki en önemli ayrıntı, büyünün nasıl bu değişimi gerçekleştirdiğidir. Büyü elle tutulan, gözle görülen maddesel bir yapıya sahip değildir. İnsanların buldukları her muskayı, her bir şeye sarılmış veya düğümlenmiş ipi, kemiği gördüklerinde zannettikleri şey büyünün kendisi değildir. Bunlar büyünün yapılışında kullanılan malzemelerdir.

Büyünün etki etmesini sağlayan mikrodalga enerjidir. Mikrodalga enerji, büyünün açıklanması için yetersiz bir ifadedir ancak, insanların daha kolay kavrayabilmesi adına kullanılabilecek en uygun kavram olarak seçilmiştir. Çünkü, mikrodalga enerjinin insan beynini yönlendirebilme noktasındaki bilinmeyenlere hakim değiliz. Bu bilinmeyen Allah‘ın ilminde gizlidir. Bugün sahip olduğumuz akılla izah etmekte zorlandığımız büyüye inanmak ve varlığını inkar etmemek mecburiyetindeyiz.

İslam alimleri arasında büyü ve sihirle ilgili uzun yıllardır sürüp giden tartışmalar, büyünün var olup olmadığı hususunda değil (bunda şüphe yoktur), büyünün tesirinin nerelere kadar uzanıp uzanamadığı hususundadır. Örneğin büyünün insan gibi canlıların davranışlarına tesir ettiği bilindiği halde mevsimlere, uçmakta olan bir uçağa tesir edip edemeyeceği halen tartışılmaktadır.

 

eldekisifa.com

 

Buraya yazamadığımız daha birçok rahatsızlık konusunda telefonla karşılıklı diyalogla bilgi alabilirsiniz...

0 507 818 11 11

Bize Ulaşın

Bize sorularınızı sormaktan çekinmeyin!

Gönderildi! Mesajınız başarılı bir şekilde gönderilmiştir.
Hata oluştu! Mesaj gönderilme sırasında bir hata oluştu!

Adres Bilgileri

  • Adres: ADNAN MENDERES BLV. H.ALTINİŞ. İŞ MRK. KAT:3 NO:21. (markAntalya karşısı) ANTALYA
  • Telefon: +90 507 818 11 11
  • E-Posta: eldekisifa@gmail.com

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi - Cuma - 9:00- 18:00
  • Cumartesi - 09:00-18:00
  • Pazar - 11:00-22:00

Eldeki Şifa Mehmet Hoca

Telefonlarımız yoğunluktan dolayı meşgul olabilir. Tekrar denemenizi yada form üzerinden bize ulaşmanızı rica ederiz.