Cin Nazarı: Son Derece Mühim Bir Mesele

Nazarı yalnız insan odaklı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Cinler de insana nazar değdirebiliyor. Üstelik cinlerin nazarı insanların nazarından çok daha tesirli ve zarar vericidir. Fakat cin nazarının sebebi kişisel hatalarımızdır.

Cin-şeytan nazarının en büyük sebebi mahremiyete dikkat etmemek, açıkta soyunmak ve giyinmektir.

Özellikle kadınlarda, yalnız olduğu düşüncesiyle üstünde hiç bir şey kalmayacak şekilde soyunarak evin içinde dolaşmak, uyumak, yıkanmak, cinsel ilişkiye girmek ve üstünde örtü bulundurmadan, yatağın dışında/ açıkta ilişkiye girmek gibi yanlış davranışlar, mahremiyete uyulmadığı için cin-şeytanlarıyla aramızdaki perdeleri kaldırmaktadır. Aynı durum erkekler için de geçerlidir.

Hemcins olsalar bile iki insanın birbirlerinin cinsel bölgelerine bakmaları şeytanların o mekana girmeleri ve insanlara musallat olmaları için yeterli sebeptir. Sıcak havalarda evinde, yurtta, otel odasında çırılçıplak dolaşan durumdan habersiz insanlar da vardır.

Tamamen soyunmak, edep dışı bir davranıştır. Allah’ın, meleklerinin, çevremizde dolaşan, bizi görme ihtimali bulunan müslüman cinlerin ve şeytanların olduğunu unutmak, onların hukukuna riayet etmemektir.

Bizim kimseyi görmememiz, başkalarına da görünmediğimiz anlamına gelmez. Meleklerin ve cinlerin varlığına iman eden bir insanın mahremiyetine dikkat etmesi gerekir.

‘’ŞEYTAN VE KABİLESİ, SİZİN ONLARI GÖREMEYECEĞİNİZ YERDEN SİZİ GÖRÜRLER.’’ (Araf, 27)

İnsanların, hamam, sauna, duş noktası gibi yerlerde cinsel bölgelerini birbirlerine gösterecek şekilde yıkanmaları sebebiyle şeytanlar asırlarca hamamları mesken edinmişlerdir. Cin-şeytanları hiçbir mekana kendi güç ve istekleriyle giremezler. Orada mutlaka onları çeken bir kötü enerji (günah/ davranış) olmalıdır.

Sahiplendikleri/ yerleştikleri mekanlar ya pis ve kötü kokan (çöplük, tuvalet, tabakhane, kanalizasyon), ya insanların girmekten çekindiği ve korktuğu (mezarlık, morg, orman, mağara), ya günahların açıkça işlendiği (genelev, kumarhane, meyhane, çarşı-pazar, faizle çalışan bankalar) ya da edebe riayet edilmeyen, vücutların açıkça teşhir edildiği (hamam, sauna, havuz, deniz, otel-yatak odası) gibi yerler olduğunu hatırlamakta fayda vardır.

Cinlerin ısı ve nemden hoşlandıkları için hamamlarda yaşadıklarını söyleyenler büyük bir hataya düşmüşlerdir, cinler, özellikle kadınları izlemekten hoşlandıkları için bu tip yerlere yerleşirler.

Ortada göz zinası vardır. Hamam kültürünün bu sebeple bir müslüman için caiz olup olmadığı meselesi İslam alimleri tarafından uzun uzun tartışılmıştır.

Kimi insanlar hamamlarda nasılsa hemcinsleriyle yıkandıkları düşüncesiyle çırılçıplak soyunabilmektedirler. Halbuki bir kimsenin belli bir yaştan sonra cinsel bölgelerini en yakınlarına göstermesi bile caiz değildir.

Bu yanlış davranışlar, cin musallatına, cinlerin yazıp oynadığı cinsel içerikli sapıkça rüyalara, cinler tarafından tecavüze ve CİN NAZARIna yol açmaktadır. Cin nazarı sebebiyle kişi fiziksel rahatsızlıklara yakalanır, bedeninde bıçak batması hissi veren ağrılar, kasılma ve bayılmalar olur.

Yıkanmak isteyen erkek mutlaka göbekle diz arasını örtecek bir şort giyerek, kadın ise göğüs üstünden diz kapaklarına kadar olan kısmı bir havlu-peştamal ile kapatarak yıkanmalıdır.

Resulullah (Sav.) buyurdu ki:

‘’Allah’a ve ahirete iman eden kimse izarsız / peştemalsiz hamama girmesin.’’ (Tirmizi, Edeb 42)

Hz. Aişe: ‘’Resulullah erkeklerin ve kadınların hamama gitmelerini önceleri yasakladı, daha sonra peştemal kullanmak şartıyla erkeklere izin verdi.’’ (Müsned, 6/ 132, 139, 179; Ebu Davud, Hammam 1)

Bu yasaklar, örtünmeye ve edebe dikkat etmeksizin soyunup yıkandıkları hamamların komşu ülke ve bölgelerde yaygın olup, aynı adetin Müslümanlar arasında yayılmasını önlemeye yöneliktir.

Bu hatasından dolayı musallata uğrayan bir kimsenin öncelikli olarak yapması gereken şey yanlış davranışından ötürü tövbe etmesidir.

eldekisifa.com

 

Buraya yazamadığımız daha birçok rahatsızlık konusunda telefonla karşılıklı diyalogla bilgi alabilirsiniz...

0 507 818 11 11

Bize Ulaşın

Bize sorularınızı sormaktan çekinmeyin!

Gönderildi! Mesajınız başarılı bir şekilde gönderilmiştir.
Hata oluştu! Mesaj gönderilme sırasında bir hata oluştu!

Adres Bilgileri

  • Adres: ADNAN MENDERES BLV. H.ALTINİŞ. İŞ MRK. KAT:3 NO:21. (markAntalya karşısı) ANTALYA
  • Telefon: +90 507 818 11 11
  • E-Posta: eldekisifa@gmail.com

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi - Cuma - 9:00- 18:00
  • Cumartesi - 09:00-18:00
  • Pazar - 11:00-22:00

Eldeki Şifa Mehmet Hoca

Telefonlarımız yoğunluktan dolayı meşgul olabilir. Tekrar denemenizi yada form üzerinden bize ulaşmanızı rica ederiz.