HER DERDE DEVA DUA

 
EL-HALİM ismi, özellikleri çok olan ve ümidi tükenmek üzere olanlara göre çok şey ifade eden bir ismi ilahidir. Hayata yeniden başlamak isteyenler, bitip tükendiğini, hiç bir şey yapmaya gücü kalmadığını sanıp ümitsizlik karanlığına düşenler veya düşmeye meyledenler, bu isme sıkıca sarılsınlar. Bu mübarek isim gerek kendisi, gerek ailesi ve çocukları, gerek düşmanlarını sakinleştirip, faydalı hale getirmek ve ıslahı için çok faydalıdır.


EL-HALİM zikri/duasının günde 88 defa okunması gerekmektedir.
Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Halîm Yâ Allah” şeklindedir. 

Yumuşak Huyluluk ve Ahlak Güzelliği Duası

 
1- Ahlak güzelliği ve yumuşak huyluluk için okunduğunda faydalı olacaktır.

2- Asabi ve çabuk öfkelenen kişiler okudukları halde yumuşak huylu olurlar.


Haylaz ve Yaramazlar İçin Dua

 
3- Çok serkeş, haylaz, huysuz ve yaramaz kişiler için okunursa bu kişiler yapılan bu zikirle yavaş ve uyumlu hale gelir.


Huysuzlar İçin Dua

 
4- Hayırsız koca ve yaramaz kadın (eşi) üzerine okunur. Herkes kendince çekilmez ve katlaması güç olarak bulduğu kişilerin üzerine bolca okuyup üfleyebilir.


Zalimler İçin Dua

 
5- Hz.Musa(a.s), şerrinden korktuğu Firavun’un yanına her gidişinde “YA HALİM” ismini çokça okurdu. Bunun gibi şerrinden korkulan kişilere karşı okunursa o kişilerin şer ve kötülüklerine engel olur.


İyi İdarecilik Duası

 
6- Bir işte bir makamda idareci olan bir kimse her gün bu ismi zikrederse, öfkesinden kurtulup, sukunet bulur, idareciliğini rahatça yapar.


Sakinleşme Duası

 
7- Öfkeli, sinirli ve asabi kimseler, öfkelendikleri anda bu zikri/duayı okurlarsa öfkeleri geçer ve sakinleşirler. 


Bereket Duası

 
8- Bereket ile beraber şer ve beladan korunmak için okunur. Suya ya da gül suyuna okunup eve, iş yerine, ya da araziye serpilirse bereket hasıl olur. herhangi bir araca okunursa, kazadan beladan korunur. Eve serpmekle, her türlü şer ve beladan korunur.


Mahkeme Duası

 
9- Mahkemede hakimin zulüm ve haksızlık yapmasından korkan kimse, mahkemeye giderken okursa hakimin haksızlık yapmasından korunur.


Ağlayan Çocuk Duası

 
10- Geceleri ağlayan, uyku uyumayan bir çocuğun üzerine gümüş bir levha üzerine yazılıp yatağına asılırsa ve üzerine okunursa, çocuk huysuzluk yapmadan uyur, güzel ahlaklı, halim ve selim iyi huylu bir çocuk olur.EL-HALİM (ESMAÜL HÜSNA); 

 
Çok sakin, hemen öfkelenmeyen, kızmayan, heyecanlanmayan, acele etmeyen hoşgörülü, teenni ile hareket eden, yumuşak huylu, suçlulara hemen ceza vermeyen manalarına gelmektedir.
Allah Teâla Halim’dir. Her günah işleyeni hemen cezalandırmaz. Hışım ve gazapta acele etmez, mühlet verir. Bu mühlet içinde yaptıklarına pişman olup tövbe edenleri affeder. Israr edenler hakkında ise artık hüküm kendine kalmıştır.
 
Yedi gök, yer ve bunların içinde bulunanlar, O’nu tesbih ederler. O’nu hamd ile tesbih etmeyen hiçbir varlık yoktur. Fakat siz, onların tesbihlerini iyi anlamazsınız. Şüphesiz o, Halim’dir çok bağışlayandır. İsra/44
 


Halim ismi Kur’an’ın 15 yerinde geçmekte olup bunlardan 11’inde Allah’a izafe edilmiştir. El-Halim ismi tek başına kullanılmayıp altı ayette “Bütün günahları bağışlayan” anlamındaki El-Gafûr, üç ayette “hakkıyla bilen” anlamındaki El-Alîm, bir ayette “her şeyden müstağni olan, kendi dışındaki her şeyin ona muhtaç olduğu varlık” anlamındaki El-Gani, bir ayette de “az iyiliğe çok mükafat veren” anlamındaki Eş-Şükür ismiyle birlikte anılmıştır.
 
eldekisifa.com

 

Buraya yazamadığımız daha birçok rahatsızlık konusunda telefonla karşılıklı diyalogla bilgi alabilirsiniz...

0 507 818 11 11

Bize Ulaşın

Bize sorularınızı sormaktan çekinmeyin!

Gönderildi! Mesajınız başarılı bir şekilde gönderilmiştir.
Hata oluştu! Mesaj gönderilme sırasında bir hata oluştu!

Adres Bilgileri

  • Adres: ADNAN MENDERES BLV. H.ALTINİŞ. İŞ MRK. KAT:3 NO:21. (markAntalya karşısı) ANTALYA
  • Telefon: +90 507 818 11 11
  • E-Posta: eldekisifa@gmail.com

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi - Cuma - 9:00- 18:00
  • Cumartesi - 09:00-18:00
  • Pazar - 11:00-22:00

Eldeki Şifa Mehmet Hoca

Telefonlarımız yoğunluktan dolayı meşgul olabilir. Tekrar denemenizi yada form üzerinden bize ulaşmanızı rica ederiz.